Szwecja w skrócie – 02/05/2016

0
1019

Sverige

 

Pani Ann Applebaum udzieliła wywiadu kanałowi SVT2. Ustrój w Polsce określiła jako „nieliberalną demokrację

W połowie kwietnia doszło do próby podpalenia przedszkola w Jägersro. Policja podejrzewa iż zdarzenie to ma podłoże rasistowskie. Wzruszeni sąsiedzi wieszali na płocie papierowe serduszka i kartki z wyrazami miłości – akcję okrzyknięto „eksplozją miłości”.

Al-Salamskolan – to szkoła w Szwecji o profilu muzułmańskim. Reklamuje się jako miejsce: wiedzy, miłości i wolności. Naucza islamu i wartości arabskich (w dodatkowym czasie), zapewnia też uczniom jedzenie halal. Finansowana jest przez budżet państwa oraz darczyńców, takich jak fundacja Al-Haramain powiązana z wahabitami. Ponoć coś z terrorystami wspólnego maja, ale plotkami się nie zajmujemy.

W 2008 mecz pomiędzy Al-Salamskola a Frösunda IF, zakończył się: złamaniami, czerwonymi kartkami i wezwaniem policji.

(Zapomniałbym napisać, iż podpalone przedszkole nazywa się Al-Salamah)

Policja szwedzka, wspólnie z Brytyjczykami, pracuje nad rozwiązaniem zagadki tożsamości znalezionego w 2014 roku szkieletu człowieka. Sprawa jakich wiele. Podejrzewa się, że to ktoś z Europy Wschodniej. Nie wiadomo też kiedy umarł, ale wiadomo że urodził się w sierpniu 1972 roku. I tu zdałoby się komuś strzelić na zatrybkę- w świetle debat i problemów z określeniem wieku sierot-uciekinierów.

Złapany w Belgii terrorysta – Osama Krayem- to kolejny (po typie z Francji) Szwed pełną gębą.
Właśnie wyraził życzenie, że jeśli zostanie skazany (!?!), to karę chce odbyć w Szwecji.

Szwedzcy terroryści mają ciekawą przeszłość. Belkaid Aziz- powiązany z zamachami we Francji, sprowadził się do Szwecji 11/09/2010. Zdążył poprowadzić dwie firmy w branży budowlanej. W czasie gdy można było podejrzeć jego dane w szwedzkim rejestrze, udało mi się dotrzeć do powiązań spółek, które w większości obecnie już są polikwidowane, a zdawały się służyć drenowaniu systemu i kontrachentów z pieniędzy. Idąc tropem wspólników (jeden z nich miał firmę z innym Belkaidem- wysoce prawdopodobne że to brat), dotarłem do polskiego akcentu pod postacią pani Moniki S.

Do telewizji TV4, zadzwoniono z tureckiej ambasady z ”prośbą”  nie puszczania filmu o ludobójstwie Ormian.
Po wprowadzeniu kontroli dokumentów na granicach, Szwecja zapowiadała 2 tygodniowe ”okno transferowe” w okolicach wakacji. Wszyscy chętni, bez dokumentów, mogliby bez ograniczeń przekroczyć granicę. Obecnie zapowiedziano wycofanie się z pomysłu. Ba! rozważane jest wprowadzenie kontroli dokumentów na stałe.

W ramach walki z narkotykami, w celu oceny stopnia użycia ich podczas imprez masowych, będą badane ścieki odprowadzane z festiwali.

Ambasada USA w Szwecji, ostrzega swoich obywateli przed zatłoczonymi miejscami.

Socjaliści wyszli z inicjatywą wprowadzenia państwowych świąt muzułmańskich. ”Skoro inne religie maja -to w ramach równości wprowadźmy też muzułmanom”- argumentują.
W dzienniku DN wyczytać można ubolewanie nad niszczeniem w Polsce pomników związanych z Armią Czerwoną. Ubolewający nazywa się Maciej Zaremba, a ichnik tego pisemka (czyli że naczelny) to Wołodarski. Pan Maciej przytacza histore gwałtów dokonanych na polskich obywatelach, ale po drugiej stronie szali stawia uratowanie milionów istnień ludzkich, ze wskazaniem na żydów.

Szefowa mediów społecznościowych w wydawnictwie Swedish Bonnier Magazines Irena Pozar, wyraziła zaniepokojenie zbyt dużą ilością białych ludzi w Europie.
“But oh my God how it was White. EVERYWHERE. After a quick check in the seminar program it became clear: I could count the number of Swedes with foreign names in one hand (and then it became fingers over).”
“To the world, Europe and Sweden has trouble with this problem [of being too White], we know. The media industry has a problem with it, we know very well.” tutaj

 

-vvv-

Komentarze