Szwecja 19/02/2016- w temacie haków na każdego

0
985

kanisterteczkasb

O zatrzymanych 14 osobach, które szykowały jakiś straszny atak na ośrodek azylantów, napisano już wszystko i wszędzie (nawet sam Urząd Migracyjny zaszczycił notka w swoich wiadomościach!).
W toku śledztwa dziennikarskiego, wyszło że w większości to nasi rodacy. Szwedzka policja milczała jak grób w temacie narodowości. Grzeczni i taktowni, jak zawsze.
W bagażnikach aut znaleziono kilka drobiazgów niebędących zwyczajowo na wyposażeniu samochodów. Pomogły one podpiąć chłopaków pod takie, a nie inne paragrafy, no i cieżko tu będzie wytłumaczyć się spożywczym przeznaczeniem tychże.

Podobno pojawił się tez wątek zamiaru podpalenia ośrodka. Nie wiadomo dokładnie skąd wzięła się ta informacja, najpopularniejsza teoria mówi że na podstawie innego wyposażenia dodatkowego z bagażnika naszej młodzieży, czyli kanistra z benzyną.
Nie oceniam, bo nie wiem co zamierzali, ale wiem że zapasowe paliwo w bagażniku rodaka toż to prawie norma! I żeby zaraz sądzić że to w celu podpalenia?! Jeśli tak było, to ktoś grubo pojechał z nadinterpretacją.

Jest takie tu określenie wytrych, ochoczo stosowane przez nowoprzybyłych – ”inny kod kulturowy”. Bije on swoją kobietę- inny kod kulturowy. Tłucze (wychowawczo, a jakże!) dzieci- inny kod kulturowy. Ubogaca tych co ubogacenia nie chcą- inny kod kulturowy. W imię swojego kodu kulturowego domagają się akceptacji egzotycznych tutaj zachowań. I Szwedzi, to, w jakimś stopniu akceptują. Częściej przemilczą, udając że nie widzą.

Uczcie się Polacy! Czemu Nasz ”kod kulturowy” ma być dyskryminowany?
Niech policja w Szwecji zrozumie na przyszłość, że to taka nasza norma. Przecież to część naszego motoryzacyjnego jestestwa, połączonego z narodową zapobiegliwością na każdy wypadek (z konfliktem nuklearnym włącznie!).
Hasło powtarzane jak mantra: „lepiej nosić, niż się prosić”! Niekiedy zwyczajna obawa- co tu na obczyźnie zrobić jak mi paliwa zabraknie!? A jazda na oparach to regularne hartowanie własnych nerwów i charakterów! Walka ze słabościami! Ucieczka od monotonni życia!
Tacy jesteśmy, i tej tożsamości odebrać nam nie wolno!  Tego się trzymajmy: TOŻSAMOŚĆ KULTUROWA!!!

 

Żyjesz człowieku w takiej uporządkowanej Szwecji i nagle, właściwie z dnia na dzień, następuje zmiana o 180 stopni, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki (a może przez podmuch wiatru pustyni?)- coś co było nasza zapobiegliwością (niejeden był chwalony, niejednemu dziękowano), stało się aktem oskarżenia.
I Wam się wydaje, że gra teczkami w Polsce i nieprzespane noce kilku kolaborantów to taki problem?! Każdy z nich wiedział że wisi nad nim ten miecz Damoklesa. A teraz wyobraźcie sobie siebie jako bohatera Procesu Kafki w wersji szwedzkiej, bo kimś takim może się stać każdy, kto przez zaradność ma w bagażniku zapasowe paliwo.

Czy od teraz każdy delikwent podczas kontroli policyjnej musi trząść dupą, żeby nie być posądzonym o zamiar spalenia ośrodka azylantów, bo:

  • po pierwsze primo- jest Polakiem,
  • po drugie primo- ma kanister z paliwem,
  • po trzecie primo- jesteśmy w Szwecji Anno Domini 2016?

Puszczając wodze fantazji: w kolejce widzę gaśnice. A czemu nie!? Obowiązku wożenia tutaj nie ma. Czyli w aucie Szweda rzadkość. Ale już w naszych trzeba mieć, bo takie mamy przepisy w PL. No i co z tego że służy do gaszenia, a nie podpalania?!  No ale gaszenia pożaru!  A skąd ten pożar? :-)) Wiesz o jakimś pożarze co ma być? Hę?!

Dmuchanie na zimne osiąga obecnie w Szwecji takie poziomy absurdu, że kto wykluczy taki tok rozumowania nadgorliwego policjanta, przesiąkniętego Raportem Mniejszości, chcącego wypełniać ze zdwojoną siłą zadania narzucone przez wrażliwy Rząd?

-vvv-

P.S.
Adresaci ”Odsieczy Wiedeńskiej AD 2016 v. skandynawska”, z ośrodka azylowego w Nyneshamn, udzielili wywiadu lokalnej gazecie, dziękując policji za sprawną akcję, ludziom za wsparcie, wolontariuszom, mieszkańcom, gminie, mediom, pomocy telefonicznej…. -dżizes! Już myślał człowiek, że nawet naszym podziękują, tyle tego było!

Bardzo to miły i budujący wywiad.

Uspokajająco zabrzmiało jedno zdanie: ”Wiemy że takie rzeczy mogą się wydarzyć, i już wydarzyły się w kilku miejscach. Ale my się nie boimy. 90 procent z nas to dorośli, z militarnym wyszkoleniem”.
Zdaje się że chłopakom z policji trzeba wysłać dodatkowe podziękowania za ocalenie 13 polskich istnień.

P.P.S

„…90 procent z nas to dorośli, z militarnym wyszkoleniem”. 

Komentarze